mobilny dostęp do Syno

Tym razem coś bardzo przydatnego i praktycznego dla posiadaczy smartfonów z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Firma Synology udostępnia aplikacje mobilne pozwalające za pomocą smartfona w bardzo wygodny sposób uzyskać dostęp do muzyki, zdjęć oraz plików zgromadzonych na naszym serwerze. Zakładam oczywistą oczywistość, że każdy posiadacz smartfona ma wykupiony pakiet internetowy, niezbędny do korzystania z dobrodziejstw, które opiszę poniżej.  

DS audio –   Dzięki aplikacji DS audio możesz wziąć ze sobą całą kolekcję muzyki zgromadzoną na Syno, gdziekolwiek idziesz. Po prostu dotknij ekranu i przeglądaj utwory uporządkowane według kategorii lub rozpocznij odtwarzanie kolejki. Aplikacja ma wszelkie funkcje typowego odtwarzacza muzyki, obsługuje listy odtwarzania, możesz również słuchać swojego ulubionego radia internetowego – wystarczy kilka dotknięć ekranu. Aplikację można pobrać bezpłatnie w serwisach Apple App StoreGoogle Play oraz Windows Phone Store.

Po uruchomieniu aplikacji  oczom naszym ukaże się panel logowania, gdzie należy wprowadzić dane logowania do Audio Station jak na załączonym obrazku. Oczywiście login i hasło indywidualne każdego użytkownika. Po zalogowaniu mamy pełny dostęp do zasobów audio zgromadzonych w folderach współdzielonych Syno. Od teraz w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu w smartfonie możemy już słuchać muzyki strumieniowanej prosto z Syno. Uważać trzeba tylko na pojemność naszego pakietu internetowego, aby przez dłuższe zasłuchanie nie wyssał się do zera 🙂   

Już tak na marginesie dodam, że dodatkowo aplikacja DS audio ma wbudowaną funkcję pilota zdalnego sterowania. Po podłączeniu do Syno zestawu głośników USB lub kina domowego aplikacja staje się częścią Twojego osobistego cyfrowego systemu stereo. Aplikacja umożliwia intuicyjne, doskonałe sterowanie odtwarzaniem muzyki na ekranie dotykowym urządzenia przenośnego, a także wyświetlanie informacji o odtwarzanych utworach.
DS photo+ to kolejna niezwykle użyteczna, praktyczna i często przez mnie wykorzystywana aplikacja mobilna od Synology. Przy jej użyciu mamy pełny dostęp do galerii zdjęć oraz filmów zgromadzonych w Photo Station. W każdej chwili możemy pochwalić się znajomym, rodzinie zdjęciami zgromadzonymi w domowej galerii i co najważniejsze nie musimy mieć ich przy sobie w telefonie, którego pamięć jaka by nie była duża  zawsze ma ograniczoną pojemność.  Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepach Apple App Store i Google Play oraz Windows Phone Store.

Gdy zainstalujemy aplikację w telefonie, przy pierwszym uruchomieniu musimy skonfigurować dostęp do galerii. Wystarczy to zrobić tak jak na załączonym obrazku, podając swój login i hasło do Syno.
Po prawidłowym zalogowaniu możemy już przeglądać wszystkie dostępne galerie.
Aplikacja DS photo+ umożliwia także pobieranie zdjęć do urządzeń mobilnych. Można używać narzędzi edycji zdjęć, aby ozdabiać je lub tworzyć kolaże. Aby zapisać wybrane zdjęcia, wystarczy dotknąć przycisku pobierania. Oprogramowanie pozwala również przesyłać zdjęcia ze smartfona prosto na serwer Syno.
DS file – Aplikacja DS file pozwala na zdalny dostęp do wszystkich plików przechowywanych na serwerze Syno. Możemy zarządzać wszystkimi plikami przechowywanymi na serwerze: przeglądać wszystkie foldery, przenosić, kasować pliki oraz filtrować i wyszukiwać pliki, wpisując słowa kluczowe. Wszystko to jest możliwe za pomocą smatfona, będąc w drodze.
Ta poręczna aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android. Można ja pobrać bezpłatnie w sklepach Apple App Store i Google Play.
Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch aplikacji po instalacji  w telefonie musimy wpisać dane do autoryzacji użytkownika jak na załączonym obrazku. Tupiemy w zaloguj i jesteśmy wśród naszych zasobów na Syno. Teraz możemy skopiować potrzebny nam plik na telefon i wysłać do znajomego mailem, możemy pobrać muzykę na telefon, aby jej odsłuchać lub wgrać zdjęcia z telefonu na serwer. Od niedawna aplikacja obsługuje również synchronizację plików przy użyciu usługi Cloud Station, ale to temat na kolejny wpis, który pewnie się tu niebawem pojawi.
Tak więc smartfony w garść, aby dane zawsze były z Wami 🙂
d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.