osobista Galeria Foto

osobista Galeria FotoKontynuując poprzedni wpis o Photo Station chciałbym Wam jeszcze bardziej przybliżyć usługę fotogalerii. Każdy użytkownik, posiadający swoje konto na serwerze Syno ma możliwość włączenia swojej osobistej Galerii Foto, gdzie może gromadzić i udostępniać swoje zdjęcia publicznie lub tylko znajomym, rodzinie, ustawiając hasło do albumów lub dodając nowego użytkownika z określonymi prawami dostępu. Dzięki temu zdjęcia i klipy wideo z imprezy, uroczystości rodzinnej  mogą być dostępne tylko dla wybranych osób. Do swojej osobistej Galerii Foto można również nadawać wybranym użytkownikom prawa dostępu do każdego prywatnego albumu, dzięki którym będą mogli przesyłać zdjęcia i uczestniczyć w tworzeniu kolekcji.

Włączamy osobistą Galerię Foto

1. logujemy się do panelu sterowania: https://www.ciozda.pl:5001,  w prawym górnym rogu wybieramy ikonę “ludka”, klikamy Opcje :

2. wybieramy zakładkę Photo Station i ptaszkujemy opcję Włącz osobistą Photo Station – użytkownik

 Od teraz Twoja osobista galeria zdjęć jest dostępna pod adresem:  https://www.ciozda.pl/~użytkownik/photo

Zdjęcia możemy wgrać bezpośrednio do swojego folderu /home/photo z wykorzystaniem FileStation lub po zalogowaniu się do Foto Galerii za pomocą opcji: Dodaj – prześlij z mojego komputera.

Zarządzanie Galerią Foto.

Aby zarządzać Galerią Foto wchodzimy na  https://www.ciozda.pl/~użytkownik/photo , logujemy się i wybieramy Ustawienia, a tu czekają na nas spore możliwości:

– synchronizowania galerii z kontem facebookowym, picassa, a także udostępniania w serwisach google+, twitter i plurk.  Dodatkowo możemy wybrać folder w galerii, który będzie na bieżąco synchronizowany bez naszego udziału z galerią facebookową. Jeżeli w folderze tym dodamy nowe zdjęcie, automatycznie pojawi się ono na facebooku.

– nadania uprawnień dostępu do poszczególnych folderów : publiczny, prywatny, folder na hasło.

– założenia konta użytkownika wybranym znajomym,

– dostosowania prywatności i wyglądu naszej fotogalerii,

– pisania fotobloga,

– włączenia osi czasu, rozpoznawania twarzy, znaczników opisowych i geopozycyjnych.

Każda galeria może być jedyna w swoim rodzaju, wszystko zależy od Waszej kreatywności. Dyski Syno na razie mają duży zapas pojemności, tak więc nawołuję do boju na fotogalerie 🙂

d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.