twoje zdjęcia – PhotoStation

Aplikacja Photo Station to wygodne rozwiązanie do udostępniania zdjęć, plików wideo i blogu w Internecie. Teraz można uwolnić się od limitów pojemności narzucanych przez zewnętrznych usługodawców i cieszyć swobodą przechowywania i udostępniania tylu zdjęć i filmów wideo, na ile pozwoli pojemność dysków twardych.

Najnowsze oprogramowanie Synology Disk Station Manager obsługuje także pliki typu RAW ze wszystkich nowoczesnych aparatów cyfrowych, zapewniając szybkie generowanie miniaturek i pełnowymiarowych podglądów “on-line”. Lista wspieranych plików: *.arw, *.srf, *.sr2, *.dcr, *.k25, *.kdc, *.cr2, *.crw, *.nef, *.mrw, *.ptx, *.pef, *.raf, *.3fr, *.erf, *.mef, *.mos, *.orf, *.rw2, *.dng and *.x3f. Dodatkowo obsługiwane są pliki video kodowane H.264,

 

Teraz dzięki nowemu projektantowi możesz natychmiast sprawdzić, jak będzie prezentował się każdy motyw. Panel sterowania jest wyświetlany nad albumem. Mieszaj i dopasowuj wzory projektowe i paletę kolorów, dostosuj wygląd do swojego nastroju lub prześlij dowolne zdjęcie, które zostanie natychmiast wyświetlone. Jeśli dobre zdjęcie jeszcze nie wpadło Ci w ręce, rozpocznij od tych, które nam spodobały się najbardziej. Specjaliści zajmujący się stylami CSS mogą również zaprojektować własny wygląd Photo Station.

Nowe funkcje związane ze zdjęciami

Albumy zdjęć można przeglądać na różne sposoby, dostępne są style: podstawowy, ściana zdjęć i przepływ obrazów. Wielkość miniatur można dostosowywać odpowiednio do preferencji. Funkcje zarządzania albumami obejmują edycję tytułu i opisu albumu oraz stosowanie reguł sortowania do albumów. W aplikacji Photo Station jest dostępnych wiele opcji dotyczących zdjęć – można edytować informacje o zdjęciu, obracać zdjęcia, ustawiać jako okładki albumów lub publikować w blogu.

Dzięki nowej funkcji integracji z usługą Mapy Google można zadziwić znajomych, dodając do zdjęć znaczniki geopozycyjne i wyświetlając miejsce fotografowania w serwisie Mapy Google. Funkcja wyszukiwania pomaga w znajdowaniu zdjęć, klipów wideo i plików na podstawie słów kluczowych. Kliknięcie przycisku strzałki powoduje wyświetlenie zaawansowanych opcji wyszukiwania.

Każdy powinien mieć pełny dostęp do własnej kolekcji zdjęć lub blogu na stacji DiskStation – dokładnie to oferuje aplikacja Photo Station w systemie DSM. Użytkownik decyduje o wyglądzie Osobistej Photo Station, a także tworzy własne albumy zdjęć i konfiguruje blog dostępny dla innych osób.

 

Prezentacja zdjęć – szybkość, łatwość, bezpiecznie

Aplikacja Photo Station oferuje elastyczne opcje przesyłania. Kolekcję można powiększać, dodając nowe zdjęcia przy użyciu aplikacji Photo Station, Przeglądarka Plików, Synology Assistant lub DS photo+. Nowa funkcja przesyłania bezpośredniego wprowadzona w aplikacji Photo Station pozwala natychmiast aktualizować albumy. W aplikacji Przeglądarka plików można tworzyć nowe albumy, organizując swoje zdjęcia lub wideo w folderach, a następnie przesyłając je do folderu współdzielonego „photo”. Dzięki technologii HTML5 można nawet przeciągać zdjęcie ze swojego lokalnego folderu na komputerze bezpośrednio do Przeglądarki plików. Po przesłaniu nowych zdjęć ich miniatury zostaną wygenerowane automatycznie na serwerze DiskStation.

 

Program Synology Assistant jest kolejnym narzędziem do przesyłania zdjęć nawet bez potrzeby uruchamiania interfejsu zarządzania. Wystarczy wybrać aplikację Program przesyłający zdjęcia w programie Synology Assistant, aby uruchomić podobny do kreatora, intuicyjny interfejs użytkownika. Program przesyłający zdjęcia upraszcza proces przesyłania i umożliwia publikowanie zdjęć i klipów wideo bez użycia przeglądarki. Dodatkowo Program przesyłający zdjęcia konwertuje miniatury zdjęć i klipy wideo przy użyciu zasobów komputera, skracając w ten sposób cały proces. Ta niewielka aplikacja oferuje także podgląd miniatur oraz opcje jakości wideo.

 

Aplikacja Photo Station jest teraz jeszcze bardziej związana z życiem towarzyskim. Kiedy dodasz coś swojego albumu nowe zdjęcie, zostanie ono natychmiast wyświetlone w wybranym albumie w serwisie Facebook. Jest to możliwe, ponieważ aplikacja Photo Station automatycznie synchronizuje album z serwisem Facebook. To samo zdjęcie możesz więc wyświetlić w dwóch różnych miejscach, klikając przycisk przesyłania tylko raz. Do serwisu Facebook możesz też przesłać wybrane zdjęcia lub wideo ręcznie. Gdy zezwolisz aplikacji Photo Station na łącznie się z serwisem Facebook, zapamięta Twoje konto i hasło potrzebne do następnego logowania.

 

Zdjęciami należy dzielić się z innymi, a nie trzymać je w szufladzie. A jeśli chcesz pokazać je tylko wybranym osobom? Zamiast przypisywać konta i uprawnienia poszczególnym użytkownikom, aplikacja Photo Station 5 umożliwia teraz ochronę poszczególnych albumów przy użyciu haseł. W związku z tym zdjęcia osoby, w której się po cichu podkochujesz, lub zdjęcia z imprezy z poprzedniego weekendu będą dostępne tylko dla osób mających hasło. W celu różnicowania uprawnień użytkowników można im przypisywać prawa dostępu do każdego albumu prywatnego. Przyznając użytkownikom uprawnienia do przesyłania, można zezwolić im na aktywne rozbudowywanie kolekcji albumów.

 

Własny blog ?

Oprócz udostępniania zdjęć, w aplikacji Photo Station można także założyć i udostępnić własny blog. W sekcji Blog można dodawać wpisy i personalizować blog, zmieniając jego układ i dodając moduły. Układ blogu może mieć rozdzielczość 1024 x 768 lub 800 x 600, ponadto dostępnych jest wiele bannerów do wyboru. W celu rozszerzenia funkcjonalności blogu można użyć licznych wbudowanych modułów, takich jak pokaz slajdów, ostatnie posty i ostatnie komentarze.

źródło: http://www.synologic.pl/konfig_galeria_zdjec.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.